Logo kadeřnictví 2020.png
Otevírací doba
Po-Pá  
na objednávku
10:00 - 18:00
Jak se starat o Vlasové pásky?
Chcete aby Vaše Vlasové pásky vypadaly co nejlépe a co nejdelší dobu? Potom si prosím pozorně přečtěte následující text.
Všechny druhy prodloužených vlasů vyžadují, aby jim jejich majitelka věnovala o trochu více péče, než věnuje svým vlastním vlasům. Ani Vlasové pásky nejsou výjimkou. Po odstřižení ztrácí lidský vlas schopnost vlastní výživy, proto je pro dosažení nejlepších výsledků nutné dodávat jim potřebnou péči formou kvalitních přípravků obsahujících hydratační složky, oleje a vitamíny. Přípravky z drogerie mohou vlasy příliš vysušovat a proto je jako takové nedoporučujeme. Současně je další důležitou součástí péče o prodloužené vlasy dodržovat některé zásady a postupy jako např. nerozčesávat vlasy za mokra aj. Všechny potřebné informace k péči o vlasové pásky najdete zde:
Před prvním nasazením:
·             
Vlasy před prodloužením omyjte a to pouze šamponem, bez jakéhokoliv kondicionéru nebo masky
·              Po aplikaci by se neměly vlasy mýt 48 – 72h, aby se lepidlo aktivovalo
Mytí vlasů:
·              Na vlasy nedoporučujeme používat přípravky s obsahem ovocných složek a alkoholu např. proti vypadávání vlasů
·              Před mytím vlasy pořádně rozčesejte speciálním kartáčem na prodloužené vlasy
·              Mytí vlasů doporučujeme v záklonu, je to šetrnější, jak k vlasům tak i ke spojům a snadněji se mezi ně dostanete
·              Prodloužené vlasy se přirozeně nemastí, tudíž je nemusíme mýt tak často. Proto myslete na to, že při mytí šamponem jde hlavně o to umýt vaše vlasy u hlavy a snažte se co nejméně namáhat prodloužené – žádné šamponování a drhnutí vlasů, stačí šampon spláchnout a aplikovat masku – kondicionér a lehce projet prsty
·              Po umytí vlasů šamponem, pokaždé ošetřete vlasy maskou a to tak, že před aplikací masky vytamponujete z vlasů ručníkem přebytečnou vodu, poté nanesete masku
·              Masku dejte po celé délce vlasů, ale ne až těsně ke spoji(mohla by se dostat do spoje a pásky by mohly sklouznout)
·              Jednou za 14 dnů doporučujeme masku nechat klidně 30 - 60minut, slouží pak i jako výživný zábal
 
 Česání, foukání, styling:
·              Před jakoukoliv tepelnou úpravou doporučujeme použít termální ochranu, zabráníte tím spálení vlasů a chráníte je před vlivem tepla.
·              Nikdy nerozčesávejte mokré vlasy, vysušte je nejprve vlažným fénem, případně nechte volně uschnout
·              Nefoukejte vlasy proti jejich směru, vždy od kořínku ke konečku
·              Při tvorbě účesu můžete použít fén, kulmu a natáčky, mějte ale prosím na paměti, že tyto tepelné úpravy se nesmí setkat s liniemi pásků – spojů
·              Nechoďte spát s mokrou hlavou
·              Vlasy pročesávejte min. 2x denně a to speciálním kartáčem na prodloužené vlasy ( prodáváme ho v našem kadeřnictví za 299,-Kč )
·              Před spaním vlasy pořádně pročešte, dejte olejíček do konců a stáhněte do copu - culíku – drdolu. Zabráníte tím zacuchávání vlasů a vytrhání spojů i s vlasy.
·             
Myslete na to, že nastavené vlasy nemají možnost se přirozeně mastit, proto je nutné nahradit jim tuto funkci pomocí předepsaných přípravků. (nejlépe vlasovým olejíčkem každý den, stačí malá kapička rozetřít do dlaně a rozetřít do konců) - také možné zakoupit u nás.
Barvení:
·              Vlasové pásky můžete barvit, mějte však vždy na paměti, že každý takovýto zásah může snižovat jejich životnost.
·              Pokud se rozhodnete pro barvení Vlasových pásek, doporučujeme se svěřit do rukou profesionála nebo nejprve vyzkoušet barvu na jednom prameni.
·              Za jakoukoliv chemickou úpravu nemůžeme nést odpovědnost.
Bazén, sauna, solárium, mořská voda:
Při koupání ve slané/chlorované vodě a při vystavování vlasů slunci či jiných „horkých“ vlivů je škodlivé nejen pro nastavované, ale i pro naše vlastní vlasy. Abychom si prodloužené vlasy udržely i v těchto podmínkách stále pěkné, doporučujeme dodržovat tyto instrukce:
·              Jedete-li k moři nebo k vodě, doporučujeme koupit si speciální přípravky, které jsou na to určené a které chrání před sluneční zářením a některé i před solí a chlorem , většinou jsou známe jako ochranné sluneční přípravky, které se nastříkají na vlasy před vstupem na slunce nebo do vody
·              Přes léto doporučujeme používat hydratační spreje proti slunečnímu záření, které vlasy vysušuje
·              Před vstupem do vody doporučujeme vlasy zaplést do copu nebo drdolu popřípadě dát koupací čepici
·              Hned jak vylezete z vody, opláchněte vlasy sladkou vodou a vymyjte z nich chlor/mořskou vodu
·              Po konci koupání umyjte vlasy šamponem a naneste masku a olejíček - fluid
·              Do solária vlasy zapleťte do copu nebo drdolu
·              Saunu příliš nedoporučujeme, její vysoké teploty nepůsobí dobře na spoje a lepidlo by se mohlo rozleptat do vlasů a spoje rozlepit.
Upozornění:
·              Prodlužování a zahušťování vlasů se doporučuje pouze zdravým vlasům.
·              Prodlužování a zahušťování nedoporučujeme osobám mladších 16 let, jejich vlasy jsou ještě ve vývoji a slabé.
·              Prodlužování a zahušťování se nedoporučuje provádět v období užívání silných antibiotik, hormonálních přípravků, při padání vlasů aj.
Kadeřnictví Chotěšov
Plzeňská 88, Chotěšov 332 14 
Tel.: +420 608 962 199

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one